instytut włókiennictwa
 
polski   english
XI Sympozjum Naukowo-Techniczne Program Horyzont 2020 wsparciem dla innowacyjnych technologii dziewiarskich


W dniach 11-12.06.2014 r. odbyło się  w Ustroniu XI Sympozjum Naukowo-Techniczne Program Horyzont 2020 wsparciem dla innowacyjnych technologii dziewiarskich

Celem spotkania branży dziewiarskiej z włókienniczym zapleczem naukowo-badawczym było zaprezentowanie m.in. koncepcji innowacyjnych technologii o strategicznym znaczeniu dla rozwoju polskiego dziewiarstwa, których realizacja i adaptacja w gospodarce może znaleźć wsparcie w Programie Ramowym „Horyzont 2020". 

Horyzont 2020" to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet to ponad 77 mld EUR. Kluczowym zadaniem Programu jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Po otwarciu sympozjum przez Panią Dyrektor dr inż. Jadwigę Sójkę-Ledakowicz profesora nadzwyczajnego IW i przedstawieniu potencjału technologicznego i infrastruktury badawczej n. Instytutu do współpracy z przemysłem włókienniczym, prelegenci wygłosili 14 referatów.

Nasze spotkanie odbyło się w Hotelu Wilga w Ustroniu z widokiem na malownicze pasma górskie Beskidu Śląskiego.

 
 
 
 
 
© 2007 Copyright IW.lodz.pl.
All Rights Reserved.
projektowanie stron internetowych