instytut włókiennictwa
 
polski   english
Sympozjum Naukowo-Techniczne (Kroczyce 2012)


 

W dniach 24-25 maja 2012 roku w ośrodku Jura Hotel w Kroczycach odbyło się Sympozjum Naukowo-Techniczne nt. Technologie innowacyjne w strategii rozwoju dziewiarstwa.

Było to już dziesiąte, jubileuszowe spotkanie branży dziewiarskiej z włókienniczym zapleczem naukowo-badawczym. Tym razem wiodącymi tematami spotkania było zaprezentowanie innowacyjnych technik i technologii mających strategiczne znaczenie dla rozwoju polskiego dziewiarstwa. Po otwarciu sympozjum przez Panią Dyrektor dr inż. Jadwigę Sójkę-Ledakowicz profesora nadzw. IW i przedstawieniu zarysu działalności n. Instytutu prelegenci wygłosili 15 referatów i przedstawili 2 postery.

Sięgając wspomnieniami do pierwszej konferencji dziewiarskiej, która odbyła się w 1997 roku oraz wszystkich kolejnych, organizatorzy wyrażają nadzieję że i to spotkanie było płaszczyzną dyskusji, która pozwoli w najbliższym czasie wytyczyć kierunki działań zarówno produkcyjnych, jak i badawczych.

Uczestnicy mieli również możliwość podziwiania uroków regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej dzięki temu, że miejsce sympozjum znajdowało się w otoczeniu malowniczych skał i sąsiedztwie urokliwych zamków.

Komitet Organizacyjny

 

 
 


 
© 2007 Copyright IW.lodz.pl.
All Rights Reserved.
projektowanie stron internetowych